Aktualności

Mandaty i punkty karne dla kierowców za wykroczenia wobec pieszych

Data publikacji 26.01.2023

4 mandaty karne kredytowane na kwotę 5500 złotych oraz 53 punkty karne nałożyli na kierowców policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego. To skutek wykroczeń popełnionych na niechronionych uczestnikach ruchu drogowego jakimi są piesi. Zgodnie z poleceniem Komendanta Stołecznego Policji działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych są kontynuowane już od początku tego roku.

Wciąż jeszcze zbyt dużą liczbę osób rannych i ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych stanowią niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, czyli piesi. Dlatego tak ważna jest profilaktyka w tym zakresie oraz zdecydowana reakcja policjantów na ujawnione wykroczenia.  

Jednym z najczęstszych „grzechów” popełnianych przez kierowców jest nieustąpienie pierwszeństwa pieszym na przejściu dla pieszych. Tak też i było podczas tych działań. To za te właśnie wykroczenia śródmiejscy policjanci ukarali 4 osoby mandatami karnymi kredytowanymi na kwotę 5500 złotych i dodatkowo nałożyli na kierowców łącznie 53 punkty karne.

podinsp. Robert Szumiata

Powrót na górę strony