Aktualności

Podejrzany o posiadanie znacznej ilości narkotyków zatrzymany

Data publikacji 19.01.2023

Kryminalni ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Pakiety torebek wypełnione amfetaminą leżały na szafce w jednym z pokoi. Za popełnione przestępstwo zatrzymanemu mężczyźnie grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego „namierzyli” osobę w mieszkaniu, której miały znajdować się znaczne ilości narkotyków. Trop zaprowadził kryminalnych na Aleje Jerozolimskie.  

Kiedy 18-latek zorientował się, że otworzył drzwi policjantom próbował je szybko zamknąć, nie zdążył. Kryminalni weszli do lokalu i rozpoczęli przeszukanie. W jednym z pokoi na szafce zauważyli kilka pakietów torebek, tzw. dilerek, zawiniątko z foli aluminiowej oraz wagę elektroniczną służącą do porcjowania narkotyków.

Po sprawdzeniu testerem okazało się, że mężczyzna miał w domu amfetaminę i marihuanę, w sumie ponad 40 gramów środków odurzających .   

18-latek został zatrzymany a narkotyki zabezpieczone jako dowód w sprawie. Mężczyzna w prowadzonym przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Ochota śledztwie usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających za co zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Robert Szumiata

 

Powrót na górę strony