Aktualności

Dzielnicowi ze Śródmieścia pomagają bezdomnym i potrzebującym

Data publikacji 25.11.2022

Policjanci z II Rewiru Dzielnicowych we współpracy z Caritas Polska przekazali odzież zimową i obuwie bezdomnym i potrzebującym. Wszystko po to, aby pomóc tym, którzy nie mają pieniędzy na zakup najpotrzebniejszych rzeczy na zimę. To już kolejna taka inicjatywa śródmiejskich dzielnicowych.

Policjanci nazywają ich „swoimi podopiecznymi”. Ot tak, zupełnie bezinteresownie potrafią wesprzeć ich na co dzień, kiedy akurat są w służbie, kupionym przez siebie kubkiem gorącej kawy czy herbaty. Znają imiona większości z nich, wiedzą, gdzie się gromadzą, o której godzinie i w jakie dni. Znają też doskonale ich potrzeby i wiedzą, że zwłaszcza teraz, kiedy nadchodzi zima, nie ze wszystkim poradzą sobie sami.

To właśnie w trosce o nich Policjanci z II Rewiru Dzielnicowych w Śródmieściu udali się do siedziby Caritas Polska przy ulicy Wolskiej w Warszawie i poprosili o zimową odzież i obuwie dla najuboższych.

Tylko jednego dnia dzielnicowi przekazali bezdomnym i potrzebującym kilkanaście worków z kurtkami, swetrami, bluzami, spodniami, rękawiczkami, czapkami, butami i szalikami. To nie pierwsza i z pewnością nie ostania taka inicjatywa naszych policjantów. Ubiegłej zimy z własnych środków finansowych ubrania dla bezdomnych kupił policjant z tego samego Rewiru Dzielnicowych.

podinsp. Robert Szumiata/ea

  • Dzielnicowi ze Śródmieścia pomagają bezdomnym i potrzebującym
  • Dzielnicowi ze Śródmieścia pomagają bezdomnym i potrzebującym
  • Dzielnicowi ze Śródmieścia pomagają bezdomnym i potrzebującym
Powrót na górę strony