Aktualności

Jechali hulajnogą w stanie nietrzeźwości, dostali po 2500 złotych mandatu

Data publikacji 22.11.2022

Policjanci z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego w trakcie pełnienia służby tylko jednego dnia ukarali dwie osoby mandatami karnymi za jazdę na hulajnodze elektrycznej „po alkoholu”. 31-latkowie przejechali także skrzyżowanie na czerwonym świetle. Przypominamy! Jazda hulajnogą – zarówno w stanie po użyciu alkoholu, jak i w stanie nietrzeźwości jest niezgodna z prawem!

Śródmiejscy wywiadowcy zauważyli dwie osoby, które jadąc hulajnogami elektrycznymi zignorowały sygnał nadawany przez sygnalizator i przejechały skrzyżowanie na czerwonym  świetle. Do zdarzenia doszło w miniony czwartek około godziny 02:20 w Warszawie na ulicy Krakowskie Przedmieście.

W trakcie interwencji okazało się, że kierujący 31-latkowie mają blisko promil alkoholu w organizmie. W związku z powyższym na każdego z mężczyzn nałożono mandat karny gotówkowy jeden w kwocie 2500 złotych. Mężczyźni wyrazili skruchę za swoje postepowanie dlatego policjanci za wykroczenie polegające na przejechaniu przez nich skrzyżowania na czerwonym świetle poprzestali na pouczeniu.

Przypominamy! ZABRANIA SIĘ:

- kierowania w stanie nietrzeźwości, po użyciu alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu;

- przewożenia innej osoby, zwierzęcia lub ładunku;

- ciągnięcia lub holowania innego pojazdu;

- jazdy bez trzymania co najmniej jedną ręką kierownicy.

 

podinsp. Robert Szumiata

 

Powrót na górę strony