Aktualności

Koleżanki i koledzy wesprzyjcie naszą inicjatywę w ramach „Szlachetnej paczki”!

Data publikacji 01.12.2022

Z inicjatywy śródmiejskich policjantów również w tym roku ruszyła zbiórka charytatywna w ramach ogólnopolskiej akcji „Szlachetna paczka”. Chcemy zmobilizować i zaangażować jak największą ilość policjantów oraz pracowników cywilnych Komendy Rejonowej Policji Warszawa I żeby zebrać pieniądze na zakup odzieży, żywności oraz artykułów gospodarstwa domowego dla dziadków wychowujących osieroconego wnuka.

Pani Joanna i Pan Adam jako rodzina zastępcza wychowują wnuka, który został osierocony jeszcze jak był niemowlęciem. Codzienność dziadków to wychowywanie Juliana. Rodzina choć skromnie stara się żyć normalnie, ale nie zawsze starcza im środków na wszystkie potrzeby, a zwłaszcza potrzeby dorastającego wnuka, który choć trochę chciałby dorównać innym chłopcom w jego wieku.

Kiedyś dziadkowie pracowali, było wtedy lżej. Teraz, są już starsi, na emeryturze, mają problemy zdrowotne, a wraz z dorastaniem wnuka, wydatki zdecydowanie się zwiększają. Julian jest wielkim fanem piłki nożnej, sam gra, lecz rodziny nie stać na opłacanie mu treningów. Są ludźmi bardzo skromnymi, którzy potrzeby wnuka stawiają ponad swoje. Największym pragnieniem Juliana jest, aby żyła mama…Tego marzenia nie uda nam się spełnić, ale możemy wprowadzić radość w jego życie i dać nadzieję na lepsze jutro.

Szanowne policjantki policjanci oraz pracownicy cywilni, podzielmy się z rodziną tym, czym możemy. Rodina potrzebuje dosłownie wszystkiego, między innymi żywności, środków czystości, kosmetyków, odzieży, mebli, drobnego sprzętu agd oraz przyborów szkolnych. Możemy spełnić ich marzenia i dać im to, czego tak bardzo pragną i potrzebują.

Dlatego z inicjatywy Edyty Oracz, Katarzyny Hałas-Sumary i Katarzyny Żołnierek z wydziału dochodzeniowo – śledczego, przez najbliższe dni, do 2 grudnia będzie prowadzona zbiórka pieniędzy. Można też pomóc rodzinie przekazując nową wspomnianą rzeczy i artykuły spożywcze.

Wasza pomoc i każda wpłacona kwota jest bezcenna. Bardzo prosimy Was o zaangażowanie w tym przedsięwzięciu!

podinsp. Robert Szumiata

 

Powrót na górę strony