Aktualności

Łupem złodzieja padło nawet pudełko z napiwkami

Data publikacji 21.11.2022

Śródmiejscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże. Do przestępstw doszło na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy w lokalach gastronomicznych na terenie Warszawy. Pokrzywdzeni stracili pieniądze, bagaż, dokumenty, portfele z dokumentami oraz karty płatnicze. Sąd na wniosek Prokuratury podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu 51-latka na 3 miesiące.

Straty opiewające na ponad 10 000 złotych to skutek kradzieży do których doszło na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy w różnych lokalach gastronomicznych na ternie Warszawy. Pokrzywdzeni to zarówno polscy jak i zagraniczni klienci restauracji, pubów, kawiarni i pizzerni. Łupem złodzieja padł ich bagaż podręczny, gotówka w polskiej i obcej walucie, portfele z dokumentami i kartami płatniczymi oraz kluczyki od samochodów. Ofiarą złodzieja padli także pracownicy jednego z lokali którym skradziono pudełko z napiwkami.

Wyjaśnieniem sprawy i zatrzymaniem sprawcy tych kradzieży zajęli się policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego. To oni między innymi dzięki wnikliwej analizie nagrań z kamer umieszczonych w miejscach w których doszło do przestępstw oraz żmudnej pracy operacyjnej wytypowali i zatrzymali osobę podejrzaną o wspomniane kradzieże.

51-latek usłyszał w sumie 6 zarzutów. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.  

podinsp. Robert Szumiata/mw

Powrót na górę strony