Aktualności

Rozmawialiśmy z mieszkańcami podczas Debaty Społecznej

Data publikacji 29.09.2022

Z inicjatywy I Zastępcy Komendanta Rejonowego Policji Warszawa I podinspektora Łukasza Czyżykowskiego w siedzibie jednostki przy ul. Zakroczymskiej 3C. odbyła się wczoraj Debata Społeczna na temat bezpieczeństwa w Śródmieściu. W spotkaniu poza mieszkańcami naszej dzielnicy udział wzięli także Kierownicy Rewirów Dzielnicowych, przedstawiciele Straży Miejskiej oraz śródmiejskiej Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzana Kryzysowego.

Wczorajsza Debata Społeczna, podobnie jak poprzednie miała na celu między innymi włączenie obywateli w wypracowywanie propozycji rozwiązań zmierzających do wzrostu poczucia bezpieczeństwa mieszkańców w lokalnym środowisku. Dlatego też w zorganizowanym spotkaniu uczestniczyli nie tylko przedstawiciele Policji, ale także Straży Miejskiej i Urzędu Dzielnicy Warszawa Śródmieści.

Podczas Debaty jej inicjator podinspektor Łukasz Czyżykowski omówił przeznaczenie i możliwości „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”, aplikacji „Moja Komenda” oraz założenia programu „Dzielnicowy Bliżej Nas”. I Zastępca Komendanta Rejonowego Policji Warszawa I przedstawił także zgromadzonym na sali osobom specjalnie przygotowaną na tę okazję prezentację multimedialną dotyczącą tematów poruszanych w trakcie Debaty.

Podczas otwartej dyskusji Kierownicy Rewirów Dzielnicowych, przedstawiciele Straży Miejskiej oraz śródmiejskiej delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego rozmawiali z mieszkańcami o ich problemach, spostrzeżeniach, uwagach i sugestiach notując uważnie wszystkie przekazywane informacje.

Debaty społeczne są bardzo ważne, gdyż właściwa diagnoza lokalnych problemów, dialog społeczny i wsłuchiwanie się w głosy mieszkańców naszej dzielnicy pozwalają nam jeszcze skuteczniej reagować na wszelkie przypadki naruszenia prawa.

podinsp. Robert Szumiata

 

  • Rozmawialiśmy z mieszkańcami podczas Debaty Społecznej
  • Rozmawialiśmy z mieszkańcami podczas Debaty Społecznej
  • Rozmawialiśmy z mieszkańcami podczas Debaty Społecznej
Powrót na górę strony