Aktualności

Dzielnicowi przestrzegają mieszkańców przed oszustami

Data publikacji 14.09.2022

Dzielnicowi ze Śródmieścia zainicjowali akcję mającą na celu poinformowanie mieszkańców o zagrożeniach wynikających z oszustw metodą „na policjanta i prokuratora”. Policjanci zapukają do każdych drzwi w swoim rejonie służbowym, aby porozmawiać z lokatorami i wręczyć im stosowne ulotki. Informacje na ten temat będą także dostępne w okolicznych parafiach.

Mając na uwadze wciąż jeszcze zgłaszane przez pokrzywdzonych przypadki oszustw metodą „na policjanta i prokuratora” śródmiejscy dzielnicowi ruszyli z akcją profilaktyczną skierowaną do mieszkańców w swoich rejonach służbowych.

Policjanci będą starali się dotrzeć do wszystkich lokatorów, aby porozmawiać z nimi o sposobie działania przestępców, wytłumaczyć im jak uchronić się przed takimi sytuacjami i co zrobić, jeśli już padną ofiarą takiego oszustwa.   

Poza tym dzielnicowi dostarczą mieszkańcom oraz księżą z miejscowych kościołów ulotki nawiązujące do takich właśnie przestępstw. Ponad to, na prośbę policjantów duchowni podczas odprawianych nabożeństw będą w trakcie kazań informować parafian o zagrożeniach dotyczących tego typu oszustw.    

podinsp. Robert Szumiata

  • Dzielnicowi przestrzegają mieszkańców przed oszustami
  • Dzielnicowi przestrzegają mieszkańców przed oszustami
Powrót na górę strony