Aktualności

Areszty dla sprawców kradzieży rozbójniczych

Data publikacji 13.09.2022

Śródmiejscy wywiadowcy zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa obywateli Gruzji podejrzanych o dwie kradzieże rozbójnicze. Mężczyźni pobili pracownika sklepu, a drugiemu grozili nożem. Na wniosek prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieści obaj zatrzymani decyzją Sądu zostali już tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Do pierwszego z przestępstw doszło 2 września w jednej z w galerii handlowych. Mężczyźni działając wspólnie i w porozumieniu ukradli dwie pary markowych spodni wartości 800 złotych. Za sprawcą kradzieży wybiegli dwaj ochroniarze, którzy ujęli złodzieja. Po chwili na pomoc swojemu koledze z nożem w ręku przybiegł drugi ze sprawców i grożąc nim ochroniarzom „odbił” swojego kolegę, po czym obaj uciekli.

Drugie zdarzenie miało miejsce 3 dni później w sklepie spożywczym w centrum miasta. Obywatele Gruzji ukradli ze sklepu dwa sześciopaki z piwem. Kiedy pracownik sklepu wybiegł za jednym ze sprawców, aby go ująć jego kompan zaatakował go, przewrócił na chodnik i wraz ze swoim kolegą dotkliwie pobił.

Jak tylko informacja o tym co się stało trafiła na policję w pościg za sprawcami ruszyli funkcjonariusze ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego. To oni zaledwie po kilkunastu minutach od przestępstwa „namierzyli” i zatrzymali 30-latka i jego o 8 lat młodszego kompana. W samochodzie, którym jechali sprawcy policjanci znaleźli nóż, którym grożono pracownikom ochrony i skradziony alkohol.

Dzięki wytężonej pracy operacyjnej funkcjonariuszy ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu, wielogodzinnym analizom nagrań z kamer monitoringu oraz przesłuchaniom świadków policjanci zgromadzili materiał dowodowy potwierdzający, że obywatele Gruzji są także sprawcami kradzieży rozbójniczej w galerii handlowej.

Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście, która prowadzi śledztwo w tej sprawie, postawiła obu mężczyznom zarzut kradzieży rozbójniczej za co kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.   

podinsp. Robert Szumiata/bś

  • Na zdjęciu widoczny jest zatrzymany mężczyzna prowadzony przez policjanta
    Mężczyźni podejrzani o kradzieże rozbójnicze
  • Na zdjęciu widoczny jest zatrzymany mężczyzna prowadzony przez policjanta
    Mężczyźni podejrzani o kradzieże rozbójnicze

Film Areszty dla sprawców kradzieży rozbójniczych

Opis filmu: Areszty dla sprawców kradzieży rozbójniczych

Pobierz plik Areszty dla sprawców kradzieży rozbójniczych (format mp4 - rozmiar 38.56 MB)

Powrót na górę strony