Aktualności

Areszt za kradzież rozbójniczą

Data publikacji 19.07.2022

Śródmiejscy wywiadowcy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież alkoholu i zaatakowanie pracownika ochrony. 22-latek zabrał dwie butelki wódki z regału w sklepie i wyszedł z nimi z pominięciem kas. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w jednym ze sklepów spożywczych w centrum miasta. Do budynku wszedł młody mężczyzna, udał się na dział z alkoholami, zabrał z półki dwie butelki wódki o łącznej wartości 80 złotych, po czym zamiast podjeść do kasy i zapłacić za towar szybkim krokiem próbował wyjść ze sklepu.

Widząc to pracownik ochrony ruszył za 22-latkiem, aby go ująć. Mężczyzna stał się bardzo agresywny, zaczął szarpać, popychać i uderzać ochroniarza próbując się uwolnić i uciec. Policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego, którzy przyjechali na interwencję zatrzymali 22-latka.

Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży rozbójniczej mniejszej wagi, za co kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście Północ Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 22-latka na 3 miesiące.

podinsp. Robert Szumiata/ea

Powrót na górę strony