Aktualności

Pojemniki z pieniędzmi i narkotykami ukrył w domu i w piwnicy

Data publikacji 18.07.2022

Kryminalni ze Śródmieścia „namierzyli” budynek, w którym znaleźli ponad 2 kilogramy marihuany o czarnorynkowej wartości ponad 100 000 złotych. Ponadto policjanci zabezpieczyli pieniądze w polskiej i obcej walucie, w sumie około 130 000 złotych. 29-letni obywatel Turcji usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek Prokuratury zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.

Do zatrzymania 29-latka doszło w momencie, kiedy idąc ulicą Brzozową na widok patrolu z oddziału prewencji policji zaczął uciekać odrzucając po drodze od siebie zapiętą na biodrach tzw. nerkę. Mężczyzna chciał w ten sposób pozbyć się jak się później okazało, obciążających go dowodów. Nie umknęło to jednak uwadze goniących go policjantów. W saszetce znajdowało się 9 zawiniątek z marihuaną. Mężczyzna został zatrzymany.

W tej sytuacji kolejną oczywistą czynnością do wykonania było przeszukanie miejsca zamieszkania 29-latka. Obywatel Turcji nie miał przy sobie żadnych dokumentów, nie chciał powiedzieć jak się nazywa ani też podać adresu miejsca, w którym aktualnie przebywa. Policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego pomimo niechęci zatrzymanego do współpracy bardzo szybko ustalili nie tylko jego dane personalne, ale też dokładny adres zamieszkania.

Podczas przeszukania piwnicy przynależącej do lokalu oraz mieszkania mężczyzny, policjanci zaleźli pojemniki z pieniędzmi w euro, dolarach amerykańskich i złotówkach o łącznej wartości około 130 000 złotych. Ponadto kryminalni zabezpieczyli elektroniczne wagi służące do porcjowania środków odurzających i ponad 2 kilogramy marihuany o czarnorynkowej wartości ponad 100 000 złotych.

29-letni obywatel Turcji usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście Północ zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.

podinsp. Robert Szumiata/bś

 

 • Na zdjęciu widoczne są zabezpieczone przez policjantów narkotyki i pieniądze
  Zabezpieczone przez policjantów pieniądze i narkotyki
 • Na zdjęciu widoczne są zabezpieczone przez policjantów narkotyki
  Zabezpieczone przez policjantów narkotyki
 • Na zdjęciu widoczne są zabezpieczone przez policjantów narkotyki i wagi
  Zabezpieczone przez policjantów narkotyki i wagi
 • Na zdjęciu widoczne są zabezpieczone przez policjantów pieniądze
  Zabezpieczone przez policjantów pieniądze
 • Na zdjęciu widoczne są zabezpieczone przez policjantów narkotyki
  Zabezpieczone przez policjantów narkotyki
 • Na zdjęciu widoczne są zabezpieczone przez policjantów narkotyki i pieniądze
  Zabezpieczone przez policjantów pieniądze i narkotyki

Film krp1.mp4

Pobierz plik krp1.mp4 (format mp4 - rozmiar 17.09 MB)

Powrót na górę strony