Aktualności

Stadionowi chuligani zatrzymani

Data publikacji 30.06.2022

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali osoby podejrzane o wdarcie się na teren klubu sportowego i naruszenie nietykalności pracownika służby porządkowej. Do zdarzenia doszło w trakcie trwania imprezy masowej. Za popełnione przestępstwa mężczyznom zgodnie z przepisami ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych grozi do roku i do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło przed meczem piłkarskim pomiędzy Polonią Warszawa, a Legionovią Legionowo. Trzech mężczyzn lekceważąc obowiązujące przepisy i zasady porządku publicznego wdarło się na teren stadionu przepychając się przez kołowrotek oraz przeskakując przez wejściowe bramki. Dwóch z nich naruszyło do tego nietykalność cielesną pracowników służb porządkowych uderzając ich w twarz, kiedy  próbowali zareagować na zaistniałą sytuację.

Żmudna praca operacyjna policjantów ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego oraz wielogodzinne, wnikliwe analizy nagrań z kamer monitoringu doprowadziły do trafnego wytypowania i zatrzymania osób podejrzanych o te przestępstwa. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. 36-latek wdarcia się na teren klubu piłkarskiego w związku z czynem chuligańskim, a pozostali dwaj 33-latek i jego rówieśnik wdarcia się na teren klubu piłkarskiego w związku z czynem chuligańskim oraz naruszenia nietykalności cielesnej pracownika służby porządkowej. Wszystkie czynności policjanci wykonywali pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście Północ.

Mężczyźni objęci zostali dozorem policji, maja także zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych oraz zakaz wejścia na teren stadionu, do którego wtargnęli. Za te przestępstwa zatrzymanym grozi odpowiednio do roku i do dwóch lat pozbawienia wolności.

podinsp. Robert Szumiata/rm

 

  • Stadionowi chuligani zatrzymani
    Stadionowi chuligani zatrzymani
  • Stadionowi chuligani zatrzymani
    Stadionowi chuligani zatrzymani
  • Stadionowi chuligani zatrzymani
    Stadionowi chuligani zatrzymani
Powrót na górę strony