Aktualności

Ukradli rower, zniszczyli kolejne cztery i stację dokującą

Data publikacji 29.06.2022

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież i zniszczenie mienia. Mężczyźni wracali pijani do domu po wizycie w jednym ze stołecznych pubów. Szukając środka transportu postanowili skorzystać z miejskiej wypożyczalni. Zamiast użyć do tego specjalnej aplikacji wyrwali rower z zaczepów niszcząc przy okazji 4 inne rowery i słupki dokujące. Wszystko zarejestrowały kamery monitoringu. Po tym, co zrobili sprawcy wsiedli na rower i odjechali. Zostali zatrzymani kilkaset metrów dalej.

Dochodziła piąta nad ranem, kiedy operator monitoringu zauważył dwie osoby demolujące stację dokującą miejskiej wypożyczalni rowerów. Na nagraniu widać jak mężczyźni próbują wyrwać jednoślady z magnetycznych zaczepów, aby móc nimi odjechać. Udało się to tylko w jednym przypadku, więc zrezygnowani sprawcy wsiedli razem na rower i odjechali niszcząc wcześniej 4 inne rowery oraz słupki stacji dokujących.

Informacja o tym, co się stało przekazana została błyskawicznie do patroli pełniących służbę w tym rejonie. Policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali podejrzanych. 18-latkowie zdążyli przejechać zaledwie kilkaset metrów.   

Obaj usłyszeli już zarzuty kradzieży roweru oraz zniszczenia mienia działając wspólnie i w porozumieniu, za co kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Robert Szumiata/bś

Film rower_blur.mp4

Pobierz plik rower_blur.mp4 (format mp4 - rozmiar 41.47 MB)

Powrót na górę strony