Aktualności

Wszystko, co zrobili nagrały kamery monitoringu

Data publikacji 22.06.2022

Śródmiejscy wywiadowcy zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa dwie osoby podejrzane o kradzież. Mężczyźni wykorzystali roztargnienie turysty ze Szwajcarii i ukradli jego bagaż pozostawiony na motocyklu przed hostelem. Moment przestępstwa zauważył operator monitoringu, a następnie policjanci zatrzymali złodziei odzyskując także wszystkie skradzione przedmioty.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek około trzeciej nad ranem. Turysta ze Szwajcarii zaparkował swój motocykl przed hostelem, wziął jeden z bagaży i poszedł spać. Zapomniał jednak zabrać ze sobą drugiej z toreb, która zamocowana była na motocyklu. Roztargnienie mężczyzny postanowiło wykorzystać dwóch przechodniów.

Kiedy jeden z nich stał na tzw. świecy i obserwował teren wokół, drugi rozpiął pas mocujący bagaż. Chwilę później mężczyźni zamienili się rolami. Po wyjęciu torby obaj pospiesznie oddalili się z miejsca przestępstwa. 25-latek ani też jego o dwa lata młodszy kompan nie wiedzieli jednak, że przez cały czas byli obserwowani przez operatora monitoringu.

O tym, co się stało powiadomieni zostali natychmiast policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego. To oni w zaledwie kilka minut „namierzyli” i zatrzymali podejrzanych odzyskując także skradziony laptop i rzeczy osobiste znajdujące się w torbie. Wartość odzyskanych przedmiotów pokrzywdzony oszacował na ponad 2 tysiące franków szwajcarskich.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży działając wspólnie i w porozumieniu, za co grozi im teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Robert Szumiata/bś

  • Na zdjęciu widoczni są zatrzymani mężczyźni stojący w pomieszczeniu w komandzie
    Zatrzymani mężczyźni podejrzani o kradzież
  • Na zdjęciu widoczna jest leżąca na podłodze torba
    Odzyskany przez policjantów bagaż
  • Zatrzymani mężczyźni podejrzani o kradzież
    Zatrzymani mężczyźni podejrzani o kradzież

Film Kradzież na ulicy Nowogrodzkiej

Opis filmu: Kradzież na ulicy Nowogrodzkiej

Pobierz plik Kradzież na ulicy Nowogrodzkiej (format mp4 - rozmiar 41.96 MB)

Powrót na górę strony