Aktualności

Jazda na hulajnogach po alkoholu zakończona mandatami

Data publikacji 12.08.2022

Policjanci z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego w trakcie pełnienia służby jednego dnia ukarali dwie osoby mandatami karnymi za jazdę po alkoholu na hulajnodze elektrycznej. Przypominamy! Jazda hulajnogą – zarówno w stanie po użyciu alkoholu, jak i w stanie nietrzeźwości jest niezgodna z prawem!

W późnych godzinach nocnych, trzy dni temu, funkcjonariusze z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I podczas patrolu na ulicy Andersa zauważyli kierującego, który w chwiejny sposób poruszał się hulajnogą elektryczną. W trakcie interwencji okazało się, że kierujący ma blisko pół promila alkoholu w organizmie. W związku z powyższym nałożono na niego mandat karny w wysokości 1000 zł.

Dwie godziny później, na ul. Jana Pawła II, funkcjonariusze dostrzegli osobę na hulajnodze, która nie zastosowała się do sygnalizatora i dwa razy przejechała na czerwonym świetle. Policjanci podjęli stosowne czynności, w trakcie których wyszło na jaw, że kierujący jest nietrzeźwy. Przebadano go na zawartość alkoholu w organizmie i stwierdzono prawie promil. Za przemieszczanie się hulajnogą w stanie nietrzeźwości kierujący został ukarany mandatem karnym na kwotę 2500 złotych.

Przypominamy! ZABRANIA SIĘ:

- kierowania w stanie nietrzeźwości, po użyciu alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu;

- przewożenia innej osoby, zwierzęcia lub ładunku;

- ciągnięcia lub holowania innego pojazdu;

- jazdy bez trzymania co najmniej jedną ręką kierownicy.

Powrót na górę strony