Aktualności

„Odbierak” zatrzymany i tymczasowo aresztowany

Data publikacji 31.05.2022

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu trafnie wytypowali mężczyznę podejrzanego o oszustwo metodą „ na policjanta i prokuratora”. 24-latek działając wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami wprowadził w błąd pokrzywdzoną, przejął od niej kartę bankową wraz z pinem, a następnie wypłacił znajdujące się na rachunku pieniądze. Sąd na wniosek Prokuratury podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.

8 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu w Międzyrzeczu Podlaskim i podejrzanemu o oszustwo metodą „na policjanta i prokuratora”. Policjanci ze Śródmieścia ustalili, kim jest 24-latek działający wspólnie i w porozumieniu z osobami, które w marcu tego roku zadzwoniły do pokrzywdzonej i wprowadziły ją w błąd twierdząc, że prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa dotyczącego jej konta.

Przestępcy nakłonili kobietę do przekazania podstawionej przez nich osobie podającej się za policjanta karty bankomatowej wraz z pinem. Fałszywy policjant odebrał kartę, a następnie przy jej pomocy wypłacił z różnych bankomatów kwotę 5300 złotych.

W prowadzonym przez śródmiejskich policjantów dochodzeniu nadzorowanym przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Śródmieście zatrzymany 24-latek usłyszał już zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz do 8 lat pozbawienia wolności.  

podinsp. Robert Szumiata/rm    

  • Na zdjęciu widoczny jest zatrzymany mężczyzna prowadzony przez policjanta
    Zatrzymany mężczyzna podejrzany o oszustwo
  • Na zdjęciu widoczny jest zatrzymany mężczyzna podczas czynności wykonywanych przez policjantów
    Zatrzymany mężczyzna podejrzany o oszustwo
  • Na zdjęciu widoczny jest zatrzymany mężczyzna podczas czynności wykonywanych przez policjantów
    Zatrzymany mężczyzna podejrzany o oszustwo
Powrót na górę strony