Aktualności

Dzielnicowi dopilnowali, aby mężczyzna poniósł konsekwencje za to co zrobił

Data publikacji 30.05.2022

Dzielnicowi ze Śródmieścia wydali wobec konkubenta kobiety nakaz opuszczenia zajmowanego mieszkania oraz zakaz zbliżania się do niego w związku z przemocą, jakiej doświadczała pokrzywdzona. Mężczyzna zignorował jednak obowiązujące go przepisy a do tego groził swojej konkubinie pozbawieniem życia. 30-latek odpowie także za posiadanie narkotyków. Sąd na wniosek Prokuratury zdecydował o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanego na 3 miesiące.

Przemoc domowa to niestety wciąż jeszcze spory problem dla wielu rodzin, szczególnie wtedy, kiedy jej ofiary milczą a przez to znacznie trudniej jest im pomóc. W tym przypadku kobieta, która doświadczała przemocy od konkubenta nie bała się opowiedzieć swojemu dzielnicowemu o tym, co ją spotykało i nie zawahała się poprosić go o pomoc.

Reakcja policjantów mogła być tylko jedna. Dzielnicowi chcąc chronić pokrzywdzoną wykorzystali obowiązujące przepisy prawa i wydali wobec mężczyzny nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu oraz zakaz zbliżania się do niego.

Mężczyzna zignorował jednak obowiązujący go zakaz zbliżania się do mieszkania i w krótkich odstępach czasu trzykrotnie „dobijał się” do drzwi lokalu kopiąc w nie i uderzając pięściami. 30-latek groził także kobiecie pozbawieniem życia krzycząc, że ją zabije.

Dzielnicowi zatrzymali mężczyznę. Jakby tego było mało 30-latek miał przy sobie środki odurzające w postaci mefedronu. Mężczyzna usłyszał zarzuty kierowania gróźb karanych wobec pokrzywdzonej oraz posiadania narkotyków. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście Sąd zdecydował już o tymczasowym aresztowaniu 30 latka na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz do 3 lat pozbawienia wolności.    

podinsp. Robert Szumiata/mw

 

Powrót na górę strony