Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Powołanie na stanowisko Komendanta Rejonowego Policji Warszawa I

Data publikacji 23.05.2022

W Sali Odpraw Komendy Rejonowej Policji Warszawa I miała miejsce uroczysta zbiórka, podczas której Komendant Stołeczny Policji nadinspektor Paweł Dzierżak powołał na stanowisko Komendanta Rejonowego Policji młodszego inspektora Marka Żyrę.

Dzisiejsza uroczystość przy ulicy Wilczej 21 miała wyjątkowy charakter z okazji wręczenia przez Komendanta Stołecznego Policji rozkazu personalnego młodszemu inspektorowi Markowi Żyra, o powołaniu go na stanowisko Komendanta Rejonowego Policji Warszawa I.

Komendant Żyra do wczoraj miał powierzone obowiązki na tym stanowisku. Stało się to po tym, jak Komendant Główny Policji, generalny inspektor Jarosław Szymczyk powołał dotychczasowego Komendanta Rejonowego Policji Warszawa I inspektora Znajdka na stanowisko Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji. To wtedy zaszczyt kierowania KRP Warszawa I przypadł właśnie młodszemu inspektorowi Markowi Żyra.

Uroczystość rozpoczął I Zastępca Komendanta Rejonowego Policji Warszawa I podinspektor Łukasz Czyżykowski, składając meldunek Komendantowi Stołecznemu Policji nadinspektorowi Pawłowi Dzierżakowi o gotowości do uroczystej zbiórki. Kiedy lektor powitał i przedstawił zaproszonych gości młodszy inspektor Marek Żyra zameldował Komendantowi Stołecznemu Policji gotowość do objęcia obowiązków na stanowisku KRP Warszawa I. Nadinspektor Paweł Dzierżak wręczył komendantowi Żyra rozkaz personalny o powołaniu na stanowisko oraz drobny upominek. Komendant Stołeczny pogratulował awansu, wyrażając przekonanie, że we właściwy sposób, z dotychczasowym zaangażowaniem i profesjonalizmem pokieruje tak ważną w garnizonie stołecznym jednostką.

Komendant Żyra podziękował Komendantowi Stołecznemu za zaufanie, którym go obdarzył i zapewnił, że dołoży wszelkich starań, aby tego zaufania nie zawieść i godnie reprezentować śródmiejską jednostkę Policji, dbając o bezpieczeństwo obywateli. Podziękował także zgromadzonym w Sali Odpraw przedstawicielom prokuratury za dotychczasową współpracę, a kadrze kierowniczej za wsparcie i ciężką pracę, którą każdego dnia z pozostałymi policjantami wykonują na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Śródmieścia.

podinsp. Robert Szumiata

  • Powołanie na stanowisko Komendanta Rejonowego Policji Warszawa I
  • Powołanie na stanowisko Komendanta Rejonowego Policji Warszawa I
  • Powołanie na stanowisko Komendanta Rejonowego Policji Warszawa I
Powrót na górę strony