Aktualności

Areszt za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Data publikacji 29.04.2022

Kryminalni ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. W mieszkaniu 32-latka policjanci znaleźli ponad 320 gramów marihuany i mefedron. Sąd na wniosek prokuratora podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanego na 3 miesiące.

Praca operacyjna policjantów ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego kolejny raz doprowadziła ich do miejsca gdzie miały znajdować się znaczne ilości narkotyków. Policjanci zaplanowali zasadzkę i czekali aż nadarzy się właściwy moment, aby móc wejść do mieszkania. Kiedy na klatce schodowej zauważyli wytypowanego przez siebie mężczyznę wkroczyli do akcji.

Podczas przeszukania mieszkania w szafie jednego z pokoi kryminalni znaleźli foliową torbę z zapięciem stunowym, a w niej ponad 320 gramów marihuany. Ponadto w lokalu policjanci znaleźli jeszcze 10 gramów mefedronu oraz elektroniczną wagę służącą do porcjowania narkotyków.

W prowadzonym przez Prokuraturę Rejonową w Wołominie śledztwie 32-latek usłyszał już zarzutu posiadania znacznej ilości narkotyków, za co zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Robert Szumiata/mg

Powrót na górę strony