Aktualności

Narkotyki były porozkładane w całym mieszkaniu

Data publikacji 31.12.2021

Kryminalni ze Śródmieścia zatrzymali dwie osoby podejrzane o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. W mieszkaniu wynajmowanym przez mężczyzn, policjanci znaleźli marihuanę, mefedron, haszysz, amfetaminę oraz tabletki ekstazy. W sumie kryminalni znaleźli i zabezpieczyli blisko półtorej kilograma narkotyków. Za to przestępstwo zatrzymanym mężczyznom grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Praca operacyjna policjantów ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego doprowadziła ich do jednego z mieszkań na warszawskiej Pradze. To tam kryminalni „namierzyli” lokal wynajęty przez dwóch mężczyzn.

Policjanci bardzo szybko ustalili także, kim są „figuranci” i zorganizowali zasadzkę. Cierpliwość i wielogodzinne oczekiwanie przyniosły w końcu oczekiwany rezultat. Jak tylko jeden z mężczyzn wyszedł na klatkę schodową, do akcji wkroczyli policjanci. Kryminalni weszli do mieszkania, gdzie była jeszcze jedna osoba.

Policjanci przystąpili do przeszukania wytypowanego lokalu. Narkotyki, takie jak marihuana, mefedron, haszysz, amfetamina oraz tabletki ekstazy były dosłownie wszędzie. Ukryte i popakowane były w foliowych torebkach, w paczkach z foli termozgrzewalnej i w pudełkach. W sumie kryminalni znaleźli 200 sztuk tabletek i blisko 1,5 kilograma innych narkotyków. Poza środkami odurzającymi policjanci znaleźli w mieszkaniu wagę elektroniczną służącą do porcjowania narkotyków oraz gotówkę w kwocie 3400 złotych mogącą pochodzić z przestępstwa.

Mężczyźni w wieku 23 i 33 lat zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi im teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Robert Szumiata/ea

  • Na zdjęciu widoczny jest zatrzymany mężczyzna prowadzony przez policjanta
    Mężczyzna podejrzany o posiadanie znacznej ilości narkotyków
  • Na zdjęciu widoczny jest zatrzymany mężczyzna prowadzony przez policjanta
    Mężczyzna podejrzany o posiadanie znacznej ilości narkotyków
  • Na zdjęciu widoczne są zabezpieczone przez policjantów narkotyki leżące na stole
    Zabezpieczone przez policjantów narkotyki i waga elektroniczna
Powrót na górę strony