Aktualności

Kradł w warunkach recydywy

Data publikacji 23.11.2021

Śródmiejscy kryminalni zatrzymali obywatela Gruzji podejrzanego o serię kradzieży w pracowniach jubilerskich. Na przestrzeni sierpnia i września mężczyzna wykorzystując nieuwagę pracowników sklepów ukradł z nich biżuterię o łącznej wartości ponad 12 000 złotych. Sąd na wniosek śledczych podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu 55-latka na 3 miesiące.

Wizerunek mężczyzny, który ukradł biżuterię z pracowni jubilerskich zarejestrowały kamery. Wyjaśnieniem sprawy zuchwałych kradzieży zajęli się policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego. Wnikliwa analiza nagrań ze sklepów oraz żmudna praca w terenie naprowadziły ich na trop obywatela Gruzji. Kryminalni „namierzyli” mieszkanie, w którym ukrywał się mężczyzna. 55-latek został zatrzymany.

Jak ustalili policjanci w okresie od sierpnia do września mężczyzna pojawił się trzykrotnie w dwóch różnych pracowniach jubilerskich gdzie wykorzystując nieuwagę pracowników ukradł złote pierścionki, sygnety, zawieszki i łańcuszki na sumę ponad 12 000 złotych.

55-latek usłyszał już zarzuty. Za kradzież kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności. Wiadomo już, że to nie pierwsze kradzieże, które mężczyzna ma na swoim koncie. Czynów tych dopuścił się w ciągu 5 lat po odbyciu, co najmniej 6 miesięcy kary za podobne przestępstwa, czyli działając w warunkach recydywy. Dlatego też sąd może wymierzyć mu teraz karę przewidzianą za przypisane przestępstwo w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

podinsp. Robert Szumiata/mg

 

Powrót na górę strony