Aktualności

Wyszedł z egzaminu oficerskiego i zatrzymał podejrzanego o kradzieże

Data publikacji 09.11.2021

Policjant ze Śródmieścia tuż po wyjściu ze zdanych egzaminów w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odpowiedział na wołanie o pomoc i wraz ze swoim kolegą ruszył w pościg za złodziejem. Podejrzany wybiegł ze sklepu z torbą pełną zakupów, wiadomo już, że nie był to pierwszy raz, kiedy dopuścił się takiej kradzieży. Za te przestępstwa 28-latkowi grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Do niecodziennej sytuacji doszło w Szczytnie przed budynkiem Wyższej Szkoły Policji. Tuż po zdanych egzaminach oficerskich policjant ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu wraz ze swoim kolegą z Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach usłyszeli wołanie o pomoc i krzyk „łapać złodzieja”.

Głos dobiegał z pobliskiego sklepu, a wzywającym pomocy był jeden z pracowników supermarketu. Policjanci bez chwili namysłu ruszyli w pościg za złodziejem. Przyszli oficerowie dogonili, obezwładnili i zatrzymali podejrzanego, odzyskując także wszystkie skradzione artykuły. Policjanci wezwali na miejsce patrol, który przewiózł 28-latka do jednostki policji, aby tam wykonać z nim wszystkie niezbędne w tym przypadku czynności.

Wiadomo już, że to nie był jedyny sklep, jaki w ostatnim czasie okradł zatrzymany mężczyzna. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.  

podinsp. Robert Szumiata/ea

Powrót na górę strony