Ogłoszenia: osoby rzeczy zaginieni

Tak może wyglądać oszust „na policjanta”. Jeśli go rozpoznajesz zadzwoń

Data publikacji 08.01.2018

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu prowadzą czynności w sprawie oszustwa metodą na tzw. „policjanta” zaistniałego w dniu 20.09.2017 r. Na podstawie zeznań świadków tego zdarzenia udało się stworzyć portret pamięciowe kobiety i mężczyzny. Jeśli ktoś z Państwa rozpoznaje te osoby proszony jest o pilny kontakt z Policją przy ul. Dzielnej 12 w Warszawie.

Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna podający się za policjanta nakłonił kobietę do wydania mu pieniędzy w kwocie 40.000 zł. Pokrzywdzona będąc przekonana, że ma do czynienia z prawdziwym funkcjonariuszem i że jej pieniądze są zagrożone przekazała je mężczyźnie. Na podstawie zeznań świadków i ustaleń funkcjonariusze sporządzili portret pamięciowy podejrzanego.

Wszystkie osoby, które mogą mieć jakiekolwiek informacje na temat tożsamości osoby zamieszczonej  na portrecie lub znają jego miejsce obecnego pobytu  proszone są o pilny kontakt z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12 w Warszawie. Informacje można przekazać dzwoniąc na numery telefonów  22 603 83 92, 22 603 80 21 lub w formie elektronicznej pisząc na adres: komendant.krp1@ksp.policja.gov.pl .

 

Powrót na górę strony