Ogłoszenia: osoby rzeczy zaginieni

Czy rozpoznajesz te osoby?

Data publikacji 05.12.2017

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu prowadzą czynności w sprawie kradzieży pieniędzy z mieszkania. Na podstawie zeznań świadków tego zdarzenia udało się stworzyć portrety pamięciowe kobiety i mężczyzny. Jeśli ktoś z Państwa rozpoznaje te osoby proszony jest o pilny kontakt z Policją przy ul. Dzielnej 12 w Warszawie.

Z ustaleń policjantów wynika, że pokrzywdzona została zaczepiona na ulicy przez nieznajomą kobietę, która pytała o drogę do szpitala. Rozmowę prowadziła w taki sposób, aby nakłonić pokrzywdzoną, żeby ta wsiadła do samochodu. Kobieta zaoferowała swoją pomoc i postanowiła osobiście wskazać drogę. Do szpitala pojechały samochodem prowadzonym przez mężczyznę. Po dojechaniu na miejsce i rzekomym załatwieniu sprawy  podejrzani zaoferowali, że w ramach rewanżu odwiozą pokrzywdzoną do domu.

Tam nakłonili ją, aby wpuściła ich do mieszkania na herbatę.  Pokrzywdzona przystała na propozycję. Podejrzana para opowiadała kobiecie o swojej trudnej sytuacji życiowej, o wydatkach związanych z operacją. Kiedy właścicielka mieszkania robiła im herbatę podejrzani skorzystali z jej nieuwagi, ukradli jej pieniądze i wyszli.    

Funkcjonariusze dysponują portretami pamięciowymi podejrzanego mężczyzny i kobiety.

Wszystkie osoby, które mogą mieć jakiekolwiek informacje na temat tożsamości osób zamieszczonych  na portretach lub znają ich miejsca obecnego pobytu  proszone są o pilny kontakt z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12 w Warszawie.

Informacje można przekazać dzwoniąc na numery telefonów  22 603 83 92 lub w formie elektronicznej pisząc na adres: komendant.krp1@ksp.policja.gov.pl .

 

 

  • portret pamięciowy podejrzanych o kradzież pieniędzy
Powrót na górę strony