Ogłoszenia: osoby rzeczy zaginieni

Czy rozpoznajecie tego mężczyznę?

Data publikacji 11.10.2017

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa „na policjanta”. Podejrzany mężczyzna, którego wizerunek wskazujemy na zdjęciu, podając się za funkcjonariusza Policji nakłonił do współpracy starszą kobietę i wyłudził od niej 13000 zł. Jeśli ktoś z Państwa rozpoznaje tego mężczyznę proszony jest o kontakt z Policja przy ul. Dzielnej 12 w Warszawie.

Do zdarzenia doszło w dniu 26 września 2017 roku przy ul. Bielańskiej 9 w Warszawie. Ustalany przez policjantów mężczyzna zadzwonił do pokrzywdzonej kobiety, podał się za policjanta, który prowadzi właśnie tajną akcję, przekonał kobietę, że jest zagrożona i poprosił o współpracę polegająca na przekazaniu gotówki. Pokrzywdzona najpierw wypłaciła ze swojego konta i przekazała mężczyźnie 3000 zł. a następnie oddała mu jeszcze 10.000 zł swoich oszczędności.

Wizerunek podejrzanego został uchwycony przez jedną z kamer monitoringu. Być może ktoś z Państwa zna lub zauważył tego mężczyznę.

Osoby, które mogą mieć jakiekolwiek informacje na temat tego mężczyzny proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu przy ulicy Dzielnej 12 w Warszawie. Informacje można przekazywać dzwoniąc na numer 22/ 603 83 92,  22/ 60 391 50  albo w formie elektronicznej pisząc na adres: krp1warszawa@policja.waw.pl .

           

Powrót na górę strony